Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kontrafakt

V roce 1991/1992 začíná Rytmus život Hip-Hopera. Dělá breakdance a repuje.

Už v roce 1994 vyhrává slovenskou repovou soutěž zvanou "Bitka-Slov" (Rap Fight). Rytmus později začíná s beatboxem a dostane se do styku s několika lidmi, kteří v Hip-Hopu dělají. Ego se v roce 1996 dostává k repu, díky graffity. Záhadně se poznává s DJ Anešem a zakládají skupinu "Přízrak". Dají dohramady pár tracků, které se ale stejně časem zapomenou. Ego se později vrací z Kanady, odkaď ho vyhostili díky graffitům a vandalismu. Jeho pobyt v Kanadě mu přinesl mnoho zkušeností, které využil v repování a v psaní textů. DJ Aneš mezitím sehnal potřebnou techniku a začal na sobě makat. Rytmus za tu dobu vynesl své jméno výše, ale hledal DJe a hlavně chtěl skupinu. Rytmus se dozvídá o Anešovi a tak domluví schůzku kam DJ Aneš sebou bere i Ega. Zkušenosti Rytmuse říkají, že Ego, DJ Aneš a on mají budoucnost. A taky že měl pravdu. Skupina "Déjaví" (Ego,Rytmus a DJ Aneš) se v roce 2001 ve Vrbové sejde na sjezdu brejkařů a ukáží co skupina dokáže. Ego zabírá rap společně s Rytmusem, který dodává beatbox a vše dolaďuje DJ Aneš svými skreči. Za tuto show jsou ihned na vrcholu Hip-Hopové špičky avšak už s názvem KONTRAFAKT. Kontrafakt prorazí na Slovensku, dokonce i v České republice, koncertují a dostanou se na obálku časopisu Bbarák kde mají i dvoustránkový rozhovor. Kontrafakt šel výše a výše. Vystupovali na akcích jako Hip-Hop kemp, Vinyl nebo Pohoda. Při jednom z jejich koncertu, je oslovil nadšený člověk jménem Romeo, který jim nabídl natáčení klipů. Do první polovičky roku 2003 se datují i sólové úspěchy členů Kontrafaktu. Rytmus si vybojuje svým beatboxem druhé místo na kvalitně obsazeném Austrian Beatbox Championship. Aneš pro změnu nekompromisním skrečovaním porazí všechny konkurenty na slovenském finále DJ battle DMC Championship. Ve druhé začínají společně pracovat na cédéčku "Dáva mi". V létě 2003 vychází CD Dáva mi od Kontrafaktů a má obrovský úspěch, zejména video "Dáva mi". Okamžitě se umísťují mezi nejlepší příčky, vyhrávají hitparády a jejich hudbu slyší např. Anglie, Holandsko, Francie a Polsko. Ihned se hrnou nabídky na další album, velký počet nabídek Kontrafatk odmítá a nakonec si vybírá Sony Music Entertainment a začínají pracovat na dlouho očekávaném albu. V říjnu v roce 2004 křtí album E.R.A. Romeo se opět zapojil a jak jinak než video E.R.A. nese opět obrovský úspěch. Kontrafakt patří mezi nejprodávanější slovenské interprety a v rapu dosahují prodeje jaký se tu ještě žádné skupině nepodařil. Neuvěřitelný zájem o Kontrafakty jako kdyby nikdy nekončil.

V současnosti určitě patří mezi to nejlepší co může slovenský rap nabídnout. Mají bezkonkurenčně nejvíc vystoupení a to i na velkých akcích v Čechách a na Slovensku. Jak říká Rytmus, čísla říkají svoje a Kontrafakt dosáhl na Slovensku v rapu převrat, jaký tu ještě před tím nebyl. V roce 2006 vyšlo jednomu z členů kontrafaktu sólo album. Tím dotyčným byl Rytmus a album nese název Bengoro (v překladu: Zlost).

Jejich show je přímo velkolepou podívanou. Spojením elementů, symbióza, která vás trhá, vám nemůže dát chvilku být nesoustředěný. Spojení beatboxu, DJingu a a rapu, naživo podané jako solidní track, to je to, v čem je síla Kontrafaktu.

E.R.A- V říjnu roku 2004 se křtilo debutové album E.R.A. Nikdo však netušil, jaké si album E.R.A. odnese úspěch. Celé album obsahuje 16 tracků + videoklip E.R.A. Opět úspěch nese klip E.R.A., kterého se ujal kdo jiný než Romeo. Album patří mezi nejprodávanější slovenské interprety a v rapu dosahují prodeje jaký se tu ještě žádné skupině nepodařil. Album E.R.A. se dá na internetu koupit za dobrou cenu asi 200,- a více. Co si ale budeme povídat, dá se stáhnout celé na P2P klientech nebo přímo na internetu. Já Vám se dám pouze pár tracků. Kontrafakt - E.R.A.

Seznam tracků:

 1. Intro
 2. MULANO STYLOS
 3. E.R.A
 4. PIČU O MNE VIŠ!
 5. Pravá strana mince…
 6. PRAVDA BOLÍ
 7. Skit botjeb ju
 8. PODJEB HU
 9. MOJI LUDIA
 10. …druhá strana mince.
 11. ŽIVOT JE KRÁTKÝ
 12. Skit závistlivé kurvy
 13. NEJSTARŠIA VLASTNOSŤ
 14. PRÍLIŠ VELA VECÍ
 15. KEĎ MÁM SLOVO
 16. NELUTUJEM

Obrazek

Obrazek Obrazek